Az INNObyte olyan komplex egészségügyi digitális mérőeszközt és felhőalapú applikációt fejleszt, mely segítségével lehetővé válik a népbetegségek hatékonyabb kiszűrése, valamint a betegút szervezés új formája. Az alkalmazás egyedi és eddig példa nélküli újdonsága az egészségügyi paraméterek újszerű kommunikációja: digitális asszisztens segítségével lehetővé válik a „távlelet” közvetítése olyan felhasználók számára is, akik helyzetüknél fogva nem tudnak okoseszközöket használni.
A 191 millió forint európai uniós támogatás segítségével a szoftverfejlesztő cég legújabb alkalmazása kiküszöböli az eddig létező egészségügyi mérőeszközök korlátozott mennyiségű adatmérését és a külső eszközök korlátozott feldolgozási képességét. A PocketDoki egy olyan integrált digitális egészségügyi mérőeszköz lesz, amely folyamatosan vizsgálja ügyfelei paramétereit, összefüggéseket keres a népbetegségek kialakulásával és diagnosztizálásával kapcsolatban.
A fejlesztés eredményeként a felhőalapú alkalmazás tárolja a páciens adatait, egészségügyi paramétereit, orvosainak elérhetőségét, és egy titkosított, standard inferface-en keresztül (pl. Bluetooth, mobil telekommunikációs vagy WiFi technológia) továbbítja a „távleletet” a központi adattárba. Az applikáció az utolsó mérések adatait okoseszközön tárolja, és a beérkező adatokat összeveti az ügyfél jellemző paramétereivel, majd érthető adattá írja át. Az applikáció szükség esetén képes értesíteni az egészségügyi ellátó intézményt és az egészségügyi személyzetet, illetve a hozzátartozókat. A fejlesztés egy későbbi szakaszában betegút szervezésére is alkalmassá válhat.
Azok számára pedig, akik nem boldogulnak el az okoseszközökkel, az INNObyte a projekt keretein belül fejleszt egy digitális egészségügyi asszisztenst, amely lényegében egy intelligens „beszédrendszer”, hasonlít a természetes emberi hangra, képes kérdésekre is válaszolni, ezáltal elősegítve az ügyfélközpontú és részletesebb információcserét.
Molnár József, az INNObyte operatív igazgatója a fejlesztés kapcsán elmondta: „Az egészségügyi fejlesztések miatt az elmúlt évtizedben kialakult az a közhiedelem, hogy a lakosság számára is elérhetőek azok a digitális egészségügyi mérőeszközök, melyek minden fontos adatot mérnek és feldolgoznak. A tapasztalat ezzel szemben az, hogy olyan integrált mérőeszköz, amely több egészségügyi paramétert megbízható módon képes mérni, a mért eredményeket képes digitalizálni, egyúttal a digitális adatokat összevetni, és magyar nyelven kommunikál az ügyféllel, jelenleg nem elérhető a piacon. Az egyes paraméterek mérésére különálló eszközök állnak rendelkezésre, melyek tudása, minősége, költsége rendkívül eltérő képet mutat. Ráadásul az eszközgyártó cégek által fejlesztett, vagy javasolt applikációk olyan különböző platformokon kommunikálnak, melyek lehetetlenné teszik a felhasználók számára az egységes egészségügyi állapotkép kialakítását. A PocketDoki fejlesztéssel erre szeretnénk megoldást kínálni, magyar nyelven a hazai lakosságnak.”
( onBRANDS )