ÍGY KÉSZÜLJ FEL AZ IDEI NYARALÁSRA

Kiss Gergely háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázóval és Katz Dáviddal készül az idei szezonra a Danubius Hotels.

A páros vicces videóban mutatja be, hogyan érdemes az idei nyaralásra felkészülni, ha a lezárások időszaka alatt kijöttünk volna a gyakorlatból. A videóhoz kapcsolódóan a hotellánc szakértői praktikus tippeket is adnak, melyeket a május 13-án megnyíló Danubius szállodákban élesben tesztelhetnek is az első vendégek. Az érkezőket bajnoki fogadtatással várja a szállodalánc: díjmentes korai érkezéssel, meglepetés bekészítéssel és olimpiai bajnokokkal – akikkel életre szóló élményként, egy közös játékkal indulhat a nyaralás.

„Látom rég voltál nyaralni, kijöttél a gyakorlatból” – mondja Kiss Gergely háromszoros olimpiai bajnok magyar vízilabdázó a Katz Dávid influenszer, a 24.hu újságírója által megformált, a nyaralás gyakorlatából jócskán kiesett figurának a Danubius Hotels újranyitásra készült videójában. Mert valljuk be, sokan az a bezártság alatt már azt is elfelejtettük, hogyan szoktunk nyaralni, miket csomagoljunk.

Lássuk, mit javasolnak a szakértők!

  1. Indulás előtt nézzük át az iratainkat

Továbbra is minden szállodai tartózkodás bejelentkezéssel kezdődik a recepción, ami viszont újdonság, hogy a járványügyi szabályok értelmében már nem csak a személyi igazolványunkra, de a védettségi igazolványunkra is szükségünk lesz. Ezeket semmiképp se felejtsük otthon!

  1. Csomagoljunk átgondoltan

Ha a járvány miatt a bőröndjeink régóta a szekrény mélyén pihentek, érdemes a szokásosnál kicsit hamarabb nekiállni a pakolásnak. Így elkerülhetjük, hogy az utolsó pillanatban, stresszesen kelljen bedobálni minden kezünk ügyébe kerülő ruhadarabot az utazótáskánkba. Fontos, hogy a maszkunkat se hagyjuk otthon, a szállodák közösségi tereiben még szükségünk lesz rá – erre mindenhol tájékoztatókban hívja fel a figyelmet a szállodalánc.

A Danubius Hotels és Opinio piackutató friss, reprezentatív felmérése szerint egyébként a csomagolást a nők sokkal jobban élvezik, mint a férfiak: a férfiak 54 százaléka kifejezetten utál pakolni, míg a nőknél csak 33 százalék ez az arány. Persze ha a végcél végre egy pihentető nyaralás, valószínűleg a megrögzött pakolásellenesek is szívesebben készülnek össze időben.

  1. A svédasztal megvár

A friss kutatás arra is rávilágít, hogy a veszélyhelyzet következtében sokáig nélkülözött szállodai élmények közül a helyi és nemzetközi fogásokat kínáló svédasztal hiányzik a magyaroknak a legjobban, ugyanakkor érdekes, hogy a férfiaknak sokkal jobban, mint a nőknek. A férfi válaszadók 48 százalékának, míg a hölgyek csupán 34 százaléka említette, hogy ezt volt a legrosszabb nélkülözni, míg nem lehetett szállodába menni.

Mindenesetre vágyjunk bármennyire is a változatos kínálatra, semmi értelme megrohamozni a svédasztalt: az étkezés teljes időtartama alatt gondoskodnak a friss kínálatról, nyugodtan térjünk vissza fogásonként, tartsunk megfelelő távolságot. A higiénia garantálására eldobható kesztyűk állnak rendelkezésre, ezeket használjuk bátran, emellett a személyzet is segíti a biztonságos kiszolgálást.

  1. Használjuk ki, amit a szálloda kínál

Legyünk akár visszatérő vendégek vagy első látogatók, kérdezzük meg a recepciót bátran az elérhető programokról, szolgáltatásokról. Használjuk ki az újra megnyíló lehetőségeket szállodán belül és kívül, legyen szó edzőteremről, medencéről, Bubbles Club gyermekprogramokról, vagy akár a helyiek által felkutatott, rejtett kincsekről, kevésbé ismert program lehetőségekről.

A Danubius Hotels felmérése szerint egyébként a hotelek által nyújtott programokat és szórakozási lehetőségeket a magyarok 30 százaléka hiányolta a lezárások ideje alatt, és minden ötödik nyaraló érdeklődik is ezekről a hotel recepcióján.

  1. A wellnessnek is van etikettje

A magyarok 38 százaléka az első idei nyaralásán wellness élményekre vágyik. És bár medencepartra, szaunába lazítani megy az ember, ez nem azt jelenti, hogy nem érdemes rá felkészülni, és lélekben is ráhangolódni. Például, ha az edzőtermet is szeretnénk használni, csomagoljunk sportruházatot és váltócipőt. A medencéhez köntösben menjünk le, a szaunába szaunakendőben, papucs nélkül üljünk be, a medencét pedig használjuk rendeltetésszerűen – véletlenül se úgy, mint a Danubius Hotels videójának egyik főszereplője.
( onBRANDS )