ÓVATOSAN AZ AI-PORTRÉKKAL!

Az üzleti portrékészítés túlmutat a technológián.

Az elmúlt évek technológiai fejlődése lehetővé tette, hogy mesterséges intelligencia (AI) segítségével lenyűgöző portrékat készítsünk magunkról. Ezek az AI által generált üzleti portrék ugyan idő- és költséghatékony alternatívát nyújtanak, mégsem fenyegetik a profi fotósok munkáját – állítja Tóth Balázs, üzleti portré fotós. Viszont könnyen beleszerethetünk a saját szebb verziónkba.

Az üzleti portrékészítés művészet, egy olyan szakma, amely túlmutat a technológián.

Az emberi kapcsolódás, a kreativitás és a személyre szabott megközelítés az, ami egy valóban kiemelkedő portré mögött áll. Az AI képes ugyan közel élethű arcképeket előállítani, de hiányzik belőle az a személyes kapcsolat és megértés, amit egy tapasztalt fotós nyújtani tud.

A profi fényképészek értik az ügyfél személyiségét, céljait és az adott iparági elvárásokat, és ezek alapján olyan képeket készítenek, amelyek az üzleti világban is megállják a helyüket. Egy jó fotós figyel a részletekre – legyen szó a megfelelő világításról, testtartásról, mimikáról vagy az üzleti környezet által megkívánt stílusról.

„Az AI remek eszköz, de nem pótolja azt az egyedi, személyre szabott élményt, amit egy profi fotós nyújt. Egy jó üzleti portré nem csak egy kép, hanem az ügyfél személyiségének és professzionalizmusának vizuális kommunikációja.” – mondta Tóth Balázs.

Ráadásul az AI önmagunk szebb verzióját készíti el, amilyennek látni szeretnénk magunkat, s valóban könnyű beleszeretni egy általunk kreált fotóba, ahol sokkal jobban nézünk ki.

„Ezzel az a baj, hogy nem a valóságot tükrözi. Ha egy AI-generált kép után meglátnak minket egy személyes találkozón, az rossz benyomást kelthet. Ha az életben nem úgy nézünk ki, mint a fotón, az azt az üzenetet közvetíti, hogy mást akarunk mutatni magunkról, mint amilyenek valójában vagyunk. És már sérül is a bizalom.” – mondja a fotós.

Szórakozásnak azonban jó lehet az AI képszerkesztőket használni. A piacon sok ilyen – általában fizetős – megoldás van. A HeadshotPro például egészen jó képeket készít. Igaz, hogy ehhez először 90 különböző képet kell feltölteni magunkról.


( onBRANDS )