Az Európai Sokszínűségi Karta kezdeményezés célja, hogy támogassa a befogadó, sokszínű és méltányos munkahelyi kultúra elterjedését. Magyarországon a Hungarian Business Leaders Forum (HBLF), a Karta kizárólagos képviselője.
A HBLF most újra kiírja Sokszínűségi Díját, amelyekre nagyvállalatok és kkv-k egyaránt pályázhatnak.
Európa 26 országában aktív az a kezdeményezés, amelynek célja a szemléletformálás: annak biztosítása, hogy egyre több munkahelyen valósuljon meg az egyenjogúság, és senkit ne érhessen diszkrimináció a neme, kora vagy bármely csoporthoz tartozása miatt. Az angolul diversity, equity és inclusion szavak első betűinek összevonásával DEI-programoknak hívott kezdeményezések biztosítják az egyenlőséget a munkahelyen, hozzájárulnak egy egészséges szervezeti kultúrához, és olyan értéket nyújtanak, amelyhez örömmel kapcsolódnak a munkatársak és a potenciális munkavállalók is.
A HBLF Sokszínűségért Díjat idén három kategóriában hirdetik meg.
AZ ÉV SOKSZÍNŰ SZERVEZETE kategóriában a pályázók sokszínűség-menedzsment terén elért fejlődését és eredményeit díjazzák három alkategóriában aszerint, hogy egy adott cég mennyi ideje foglalkozik DEI programokkal. Ezt a díjat három vállalat nyerheti el idén.
A SOKSZÍNŰSÉGGEL A TÁRSADALOMÉRT díjjal azt a szervezetet ismerik el, amely külső kommunikációját vagy önkéntes aktivitásait a sokszínűség, befogadás és esélyegyenlőség népszerűsítésére használja. Ebben a kategóriában egy nagyvállalatot és egy kkv-t díjaznak.
A SOKSZÍNŰSÉG NAGYKÖVETE díjra magánszemélyeket jelölhetnek a cégek és szervezetek, amelyet az kaphat meg, aki a munkaköri feladatain, felelősségein túl további társadalmi szerepvállalással aktívan tett a sokszínűség előmozdításáért.
A több mint 100 vezető nagyvállalatot és civil szervezetet tömörítő HBLF először 2018-ban hirdette meg a sokszínűségi díjakat, a nyertesek minden évben csatlakozhatnak a Kartát eddig aláíró 85 szervezethez és bemutathatják elkötelezettségüket Magyarország elsőszámú vezetői, döntéshozói és elismert szakértői előtt.
„A sokszínű és befogadó munkahelyek sikeresebbek, rugalmasabbak és jobban tudnak reagálni az üzleti kihívásokra. Emellett képesek megtartani a legjobb munkavállalókat és értéket nyújtani a társadalmilag érzékeny, és a munkaerőpiacra most belépő Z-generációnak. Minden vállalatot arra biztatok, hogy pályázzon a HBLF Sokszínűségi Díjakra, amennyiben mérhető eredményekkel rendelkezik a diverzitás, bevonás, esélyegyenlőség területén.” – mondta el Istenesné Solti Andrea, a HBLF elnöke.
A zsűri elnöke Krizsó Szilvia (Krizshow Business & Art), tagjai:
Gárdus Zsuzsa, HBLF Sokszínűségi Kartáért felelős elnökségi tag, (Jobsgarden Kft ügyvezető),
Czinke Beáta (Morgan Stanley, Head of Budapest Finance),
Kemény Péter (E.ON Hungária Zrt., sokszínűségi szakértő),
Tóth Gergely (HR Fest, Business Fest, alapító)
Ormódi Róbert (Skilly, operatív vezető).
Azok a vállalatok, amelyek már elértek mérhető eredményeket a sokszínűség terén, 2024. október 1-ig regisztrálhatnak, a pályázatokat pedig október 15-ig nyújthatják be. A pályázás díjmentes, az ünnepélyes díjátadó gála november 27-én lesz.
( onBRANDS )