Sokan emlékeznek még az immár ikonikussá vált Barbon reklámra, amelyben a rajzfilmfigura Gusztáv a borotválkozással hadilábon álló szomszédjának ajánlja a Barbon borotvahabot.
Az ikonikus Barbon borotvakrém ismét kapható az ország minden táján, beleértve immár a Lidl üzleteit is. Az újraindított forgalmazás nosztalgikus érzéseket ébreszt a régi Barbon-rajongókban, de a fiatalabb generációk számára is népszerű választás lehet a minőségi borotválkozáshoz.
A tradicionális borotválkozási termékek iránti kereslet egyre növekszik,
ahogy egyre több férfi választja a természetes alapanyagokat és a retró borotválkozási élményt. Egy friss felmérés szerint a borotvakrémet ismerők 85 százaléka azonnal a Barbonra asszociált, ha borotvakrémről volt szó.
A Barbon azonban nem csak a nosztalgia miatt sikeres. Különleges összetevői, mint a klorofill és az antiszeptikus hatású anyagok, segítik a bőr regenerálódását, és kiváló bőrápolást biztosítanak. A Barbont, amely a híres rajzfilmfigura, Gusztáv kedvenc borotvakrémje is volt, 1949 óta gyártja a Caola Kozmetikai és Háztartásvegyipari Zrt. és mára a férfiak borotválkozási rutinjának meghatározó elemévé vált. A klasszikus Barbon mellett a Figaro borotvakrém is kapható, mindkét termék népszerű az
alacsony ár és a magas minőség
kombinációjának köszönhetően.
A Caola története 1831-ben kezdődött, így egészen a reformkorig nyúlik vissza. A kozmetikai és vegyipari vállalat, valamint a portfólióba tartozó termékek nagy része gyökeresen kapcsolódik a hazai ipar kialakulásához és fejlődéséhez. A magyar kozmetikai ipar a legelső üzem megalapításával vette kezdetét, amely Hutter József szappanfőző mester nevéhez fűződik és 1831-ben indult el. Később Baeder Hermann a termékcsaládját a kislányáról nevezte el, aki nem tudta jól kimondani nevét a Karolát, ehelyett Kaolát mondott. Bár kis családi vállalkozásnak indult az üzem, mégis igen hamar kinőtte kereteit, 1906-ban pedig részvénytársasággá alakult. A cég az 1930-as évekre az egyik legnagyobb forgalmú vállalat lett az országban.
A 10 legnagyobb borotválkozási hiba, amit te is elkövetsz – hogyan kerülheted el őket!
A borotválkozás sok férfi számára napi rutin, mégis rengeteg hibát követhetünk el anélkül, hogy észrevennénk. A Caola szakértőjének segítségével járjuk körbe, hogyan javíthatunk borotválkozási rutinunkon a bőr egészségének megőrzése érdekében.
1. Miért káros a tompa penge?
Az egyik leggyakoribb hiba, amit a férfiak elkövetnek, az egyes pengék túlzott használata. Még ha elsőre gazdaságosnak is tűnhet, egy tompa penge több kárt okoz, mint hasznot. Egy elhasználódott penge nem képes tisztán átvágni a szőrt, így több nyomást kell gyakorolni a bőrre. Ez növeli a vágások, irritációk és benőtt szőrszálak esélyét. A szakértők azt javasolják, hogy a pengét minden 5-10 borotválkozás után cseréld ki.
2. Forró víz – A bőr ellensége
A forró víz sokak számára vonzó, nyugtató hatással bír, különösen egy hosszú nap után, azonban borotválkozás során kifejezetten káros lehet. A túlzott hőmérséklet lebontja a bőr természetes kollagénjét, így érzékenyebbé és sebezhetőbbé teszi azt a borotvapenge számára. A meleg víz ugyan segít megnyitni a pórusokat, de érdemes inkább langyos vízzel borotválkozni, majd hideg vízzel befejezni a folyamatot, hogy lezárjuk a pórusokat és megnyugtassuk a bőrt. Ez csökkenti a borotvaégés és az irritáció kialakulásának kockázatát.
3. Száraz borotválkozás
Ha sietsz, előfordulhat, hogy borotvakrém vagy gél nélkül próbálsz meg borotválkozni. Ez azonban szinte mindig bőrirritációhoz és borotvaégéshez vezet. A borotvakrémek és gélek megvédik a bőrt a borotva közvetlen súrlódásától, így mindig használj megfelelő terméket. „A borotvakrémek olyan értékes összetevőket tartalmaznak, amelyek ápolják a bőrt, mint a természetes kókuszzsírsavak, glicerin és klorofill, amelyek együttesen hozzájárulnak a bőr hidratálásához és védelméhez” – mondja Dr. Bánhegyi Péter, vegyészmérnök, a Barbon Habzó Borotvakrémet is gyártó Caola kutatás-fejlesztési vezetője.
4. Nem mindegy az irány
A borotválkozás irányának helytelen megválasztása az egyik legnagyobb hiba, amelyet sokan elkövetnek. Bár a szőr növekedésével ellentétes borotválkozás közelebbi eredményt adhat, növeli a benőtt szőrszálak és az irritáció kockázatát. A helyes borotválkozási technika az, ha a szőr növekedésének irányában haladsz, majd keresztirányban borotválkozol, ha szükséges.
5. Miért ne nyomd a borotvát?
Gyakori tévhit, hogy minél erősebben nyomod a borotvát, annál jobb lesz az eredmény. Valójában a túlzott nyomás nem csak hogy irritációt okoz, de növeli a vágások esélyét is. A borotva saját súlya elég ahhoz, hogy megfelelően vágja a szőrt. Válassz nehezebb borotvát, amely saját súlyával dolgozik, így kevesebb erőfeszítéssel érheted el a kívánt eredményt.
6. Hiba a rosszul megválasztott borotválkozási termék
A borotválkozáshoz használt eszközök, kellékek kiválasztásakor elsődleges szempont a bőr típusa és annak igényei. A borotvagélek praktikusak lehetnek, ha gyors és precíz borotválkozást keresünk, azonban kevesebb hidratálást nyújtanak, ami hosszú távon bőrirritációhoz vezethet. A borotvahabok kényelmes és gyors megoldást kínálnak, azonban gyakran szárító hatásúak, ami különösen problémás lehet az érzékeny bőrűek számára. A borotvakrémek különösen előnyösek száraz vagy érzékeny bőrűek számára, mivel természetes hidratáló összetevőket, például glicerint és klorofillt tartalmaznak. Ezek az összetevők nemcsak védelmet nyújtanak a borotválkozás során, hanem hosszan tartó hidratálást és gyulladáscsökkentést biztosítanak. „A borotválkozás nemcsak a szőr eltávolításáról szól, hanem a bőr ápolásáról is” – mondja Dr. Bánhegyi Péter, a Caola kutatás-fejlesztési vezetője.
7. Kiszáradt borotvakrém: Fontos a nedvesség megőrzése
Borotválkozás közben gyakran előfordulhat, hogy a borotvakrém kiszárad a bőrön, vagy már a tubusban veszít nedvességéből, ami azt eredményezi, hogy a borotva nem siklik simán. A krém nedvességének fenntartása elengedhetetlen a bőr megfelelő védelméhez. Ha szükséges, adj egy kis vizet a krémhez, hogy megőrizd a megfelelő csúszást és elkerüld az irritációt.
8. Túl gyakori borotválkozás
Bár a napi borotválkozás szokása vonzónak tűnhet, a túl gyakori borotválkozás érzékennyé teszi a bőrt, és növeli a benőtt szőrszálak esélyét. Adj időt a bőrnek regenerálódni két borotválkozás között, és próbáld meg csökkenteni a borotválkozások számát. A bőrnek szüksége van arra, hogy visszanyerje természetes egyensúlyát, és a túl gyakori borotválkozás ezt akadályozza meg.
9. Piszkos borotvák – A baktériumok melegágya
A borotva helytelen tisztítása és tárolása gyakran vezet bakteriális fertőzésekhez és bőrirritációhoz. Minden használat után alaposan öblítsd le a pengét, és tárold száraz, jól szellőző helyen. A piszkos borotvák használata nem csak rövidebb élettartamot jelent az eszköznek, de komoly bőrproblémákhoz is vezethet.
10. Túl olcsó készítmények
Az olcsó borotvakrémek gyakran alacsony zsírtartalmúak, és nem biztosítanak megfelelő védelmet a bőr számára. Érdemes olyan gazdagabb, krémesebb terméket választani, amely elegendő kenést biztosít és megvédi a bőrt az irritációtól. „A megfelelő borotvakrém kiválasztása elengedhetetlen, mivel ez az alapja a bőr védelmének a borotválkozás során” – teszi hozzá a Caola szakértője.
( onBRANDS )