A TUDATOSSÁG ÉS AZ ÖNISMERET TETTE SIKERES VEZETŐVÉ

Szpisják Tibor mindössze 34 évesen lett a HPE ügyvezetője.

A tudatosság és az önismeret tette sikeres vezetővé Szpisják Tibort, a Hewlett Packard Enterprise történetének legfiatalabb igazgatóját, aki mindössze 34 évesen ült az ügyvezetői székbe. Az cégvezető Tóth Balázs  Adom az arcom podcast-jában beszélt arról, hogy miért nincsen példaképe, hogyan őrzi meg a mentális egyensúlyát és miért javasolja a pszichoterápiát a vezetőknek.

Szpisják Tibor 14 éve kezdett dolgozni a Hewlett Packard Enterprise-nál, gyakorlatilag az iskolapadból rögtön ennél a cégnél helyezkedett el, négy éve pedig ő vezeti a vállalatot, amely tavaly 32 milliárdos árbevételt ért el, és 110 munkatársat foglalkoztat.

„Amikor elkezdtem dolgozni a HPE-nél, amikor beléptem az ajtón, akkor azt gondoltam, egy nap én leszek ennek a cégnek a vezetője” – emlékszik vissza a HPE történetének legfiatalabb igazgatója, aki őszintén beszélt arról is, hogy mikor és miért fordult pszichoterapeutához.

„Amikor 2020-ban kineveztek ügyvezetőnek és ugyanazon a héten gyermekem született, akkor úgy éreztem, hogy kibillentem az egyensúlyból, és foglalkozni kell a pszichével. Nagyon sokat kaptam ettől, például megtanultam meditálni, és rendszeresen használom a légzéstechnikát, ezzel tudom megnyugtatni a testemet és a lelkemet, amikor túlpörgök.” Azóta is sokat beszél erről a témáról, bízva abban, hogy példát tud mutatni másoknak. „Mindenkinek az életében vannak olyan nehézségek, vagy olyan akadályok, amiket egyedül vagy nem tud, vagy sokkal nehezebben tud legyőzni, mintsem, hogy olyan emberek segítségét venné igénybe, akik meg nap mint nap ezekkel foglalkoznak, akik tudnak módszereket tanítani, akik láttak már nagyon sok mindent.”

Szpisják Tibor mindössze 34 évesen lett a HPE ügyvezetője, és nagyon figyelt arra, hogy alá-fölérendeltség helyett partneri viszonyt alakítson ki a kollégákkal, egy olyan rendszert, amelyben mindenki tudja, hogy mi a feladata és felelőssége. Olyan vezető akart lenni, akit három dologról ismernek: értéket ad az ügyfeleinek, fejleszti a cégkultúrát és folyamatosan fejleszti az embereit.

A cégvezető korábban versengő típus volt, mára azonban kifejezetten távol áll tőle az, hogy összehasonlítgassa magát vagy másokat irigyeljen a karrierjükért, mert mint mondja „mindenkinek más az élete, más dolgok fontosak benne, mások a vágyai, máshogy építkezett a múltban.” Ő úgy érzi, most a helyén van és elérte azt a sikert, amit úgy definiál: elégedettség a magánéletben, egészségben és a munkában. Nincsenek példaképei, mert mint mondja, nem lehet tudni, hogy annak az embernek, akit ő példaképnek választana, milyen árat kell fizetnie azért, ahol éppen tart, mennyi áldozatot hoz nap-mint-nap, és vajon ő akarna-e így élni.

Tibornak ugyanakkor nagyon fontos, hogy mit gondolnak róla az emberek. „Azt szeretném, hogy azt gondolják, hogy profi vagyok, és értékes kapcsolat.” – fogalmaz a cégvezető – „Nekem kiemelten fontos, hogy olyan anyagok kerüljenek fel rólam az internetre, vagy akár a nyomtatott médiába, amik azt adják vissza, amilyen vagyok.” Ezért készültek róla Tóth Balázs-fotók közvetlenül a kinevezése után, amiket minden pr-megjelenésében a mai napig használ.

A beszélgetés során szóba került a magánélet, és az, hogy Tibor hogyan neveli a két kisfiát, milyen példát mutat, milyen elveket ad át nekik. Így fogalmazott: „Azt szeretném, ha igazi, jó férfiak lennének, olyan értékekkel, mint a stabilitás, támasz, erőfeszítés és kitartás. Ebben próbálok példát mutatni.”

A jövőről pedig így vélekedik a cégvezető: „Egyszer szeretnék nagyon sok embert vezetni egy nagyon magasztos cél elérése érdekében. Készülök erre nap mint nap, hétről hétre, azzal, hogy tapasztalatokat gyűjtök, azzal, hogy kiállok időnként emberek elé, azzal, hogy foglalkozom a belső egyensúlyommal.”
( onBRANDS )