Egyre vonzóbb az utazók számára
Új és visszatérő látogatók vonzása
Hűségépítés
Bátorító, szájról szájra terjedő ajánlások
Ennek a pozitív felfogásnak a fenntartása azonban összetett és sokrétű kihívás.
A hírnév mérése és nyomon követése viszonylag egyszerű a márkák, szállodák vagy éttermek számára, mivel hozzáférhető és könnyen használható eszközökre is támaszkodhatnak (pl. Travel Appeal ).
Ha országokról, városokról vagy területekről van szó, a helyzet teljesen más. A desztináció hírneve az egyes vállalkozások – például szállodák, éttermek, kávézók, múzeumok, parkok és üzletek – presztízséből adódik egy turisztikai célponton belül, elsősorban a több száz online csatornán szétszórt több ezer véleményre támaszkodva.
A versenyelőny megőrzése érdekében a desztinációknak hírnévkezelési stratégiákat és eszközöket kell használniuk, mivel nagy a tét.
A kérdés, hogy hol kezdjék el, és ez ijesztő lehet, de ha kisebb lépésekre bontja, kezelhetőbbé tehetik.
A Data Appeal megvizsgálta a hat legjobb gyakorlatot, amelyek segítségével optimalizálható turisztikai célpont megítélése és versenyképessége.
1 – A tapasztalat és az intuíció helyett inkább az adatokra hagyatkozzon
Az intézmények és szervezetek leggyakrabban másképp érzékelik a desztinációt, mint a helyiek és a turisták.
Az általános érzés meghatározása összetett, és nem valósítható meg kizárólag személyes tapasztalat vagy intuíció alapján.
Az adatelemzés azonban felbecsülhetetlen értékű, valós információkon alapuló betekintést nyújthat, amelyre alapozhatja kommunikációs stratégiáját, miközben a lehető legjobb szolgáltatást kínálja közönségének.
Pierangelo Romersi, a Visit Emilia igazgatója, az Emilia Romagna régió DMO-ja, tökéletes szavakkal fogalmazta meg ezt az igényt: „Amikor csatlakoztam a Visit Emiliához, azonnal rájöttem, hogy a turistáknak a környékről alkotott képére kell összpontosítanunk. Szükségünk volt egy elemzésre, amely a naprakész adatokon és létesítményeink közvetlen felhasználói értékelésén alapul.”
Ezért alapvető fontosságú, hogy átfogó elemzést készítsen hírnevéről, és a birtokában lévő adatok alapján hozzon létre egy fejlesztési stratégiát. Ezt a következő módon teheti meg:
Digitális nyomok gyűjtése a desztináció helyeivel, látnivalóival kapcsolatban
A legkorszerűbb mérés
Elemzés és összehasonlítás
A korrekciós intézkedések végrehajtása
Teljesítményértékelés
Egy ilyen feladat nem hajtható végre kézzel. Eszközök szükségesek az összes online tartalom és pontszám összesítéséhez, normalizálásához és értelmezéséhez a különböző elérhető nyelveken.
2 – Figyelje meg a beszélgetéseket, és jegyezze fel kommunikációjuk tárgyát és hangnemét
Egy desztináció hírneve szorosan összefügg a látogatók tapasztalataival. Az ügyfelek szemében az úti célról alkotott kép javítása érdekében elengedhetetlen, hogy megértsük, hogyan érzékelik pontosan az úti célt.
Miről beszélnek az emberek, és hogyan beszélnek róla, amikor szállodában, étteremben vagy múzeumban szállnak meg?
A Data Appealnél a „hangulati pontszám” KPI-t használják a hangulat pontos mérésére. Ezen a mutatón keresztül megértheti az úti cél általános megítélését. Ráadásul az utazó típusa és származása alapján kialakult vélemények elemzésével megtudhatja, hogy piacról piacra változik-e, és hogyan változik a hangulat.
Ez a fajta információ marketing szempontból is hihetetlenül értékes,
mivel lehetővé teszi, hogy kommunikációs stratégiáját a közönség igényeihez és preferenciáihoz igazítsa. Vegyünk egy valós példát. Az alábbiakban azoknak az utazóknak a származási elemzése olvasható, akik az elmúlt hat hónapban véleményt írtak Liverpool városáról, és ennek megfelelő érzések.
Érdekes módon a legtöbb, azaz a britek és írek által írt tartalom nagyon optimista (80/100 feletti a hangulat), míg a mediterrán országokból – Spanyolországból és Olaszországból – érkező látogatók valamivel gyengébbek.
Ismered azokat a témákat, amelyeket ezek a csoportok általában megvitatnak, és azokat a kérdéseket, amelyeket gyakran felvetnek? Aggályaik alapos vizsgálatával a szervezet pontosan meghatározhatja elégedetlenségük mögöttes okait, és megteheti a szükséges lépéseket azok megoldására.
3 – Azonosítsa a gyenge pontokat, és hajtsa végre a szükséges változtatásokat
Az úti céllal kapcsolatos problémák mélyreható szemantikai elemzését lehetővé tevő eszközök segítenek a DMO-knak (turisztikai desztinációmenedzsment) abban, hogy pontosan meghatározzák az utazási élményt érintő főbb problémákat és az adott céllal kapcsolatos problémákat.
Az ilyen elemzés azonban csak akkor válik hasznossá, ha azt konkrét és határozott lépések követik a célállomás részéről.
Az olyan kihívások, mint a folyamatos parkolóhelyhiány, a túl magas költségek, a rossz nyilvános internetkapcsolat, a közlekedési kényelmetlenségek vagy a turisztikai célpontokhoz való hozzáférés, olyan mögöttes problémák jelei, amelyekbe a desztináció köz- és magánszervezetek segítségével hatékonyan beavatkozhat.
Ez a helyes megközelítés az infrastruktúra- és szolgáltatásfejlesztési költségvetések elosztására is.
A leggyakrabban visszatérő témák között az akadálymentesítés rendelkezik a legalacsonyabb érzelmi pontszámmal (74/100).
Már csak ezen információk alapján is érdemes újragondolni a város konkrét kulturális helyszíneihez való hozzáférést.
4 – A marketingkampányok összehangolása az utazók elvárásaival
Az utazókban hamis elvárásokat támasztó vagy nem célzott marketingkampányok elindítása
valódi bumeránghatást válthat ki a hírnév szempontjából.
Jobb megközelítés, ha igazodunk a desztináció több száz látogatójának véleményéhez, erősítve a digitális nyomok szemantikai elemzésével feltárt erősségeket.
Tegyük fel, hogy a hangulatelemzés azt jelzi, hogy bizonyos múzeumok, strandok vagy klubok a legvonzóbbak az úti célban. Ebben az esetben jó ötlet lenne az ilyen típusú tartalmak közösségi média marketingkampányokon keresztül történő népszerűsítésére összpontosítani.
Másrészt, ha a desztináció turisták által erősen kritizált aspektusaiba fektet be, az negatívan befolyásolhatja a desztináció általános hírnevét, és vonzhatja a turisták azon részét, akiknek csalódniuk kell az élményben.
5 – Szilárd fenntarthatósági tervet dolgozzon ki, hogy megfeleljen az utazók változó elvárásainak
Róma nem egy nap alatt épült fel. Hasonlóképpen,
egy turisztikai célpont nem tudja egyik napról a másikra bevezetni a fenntartható gyakorlatokat.
Folyamatos és szervezett erőfeszítéseket igényel: az állami érintettek, az egyéni szolgáltatók és a lakosok részéről.
Ha egy úti cél az utazók preferenciáinak kielégítésével akarja növelni hírnevét, előbb utóbb a fenntarthatóságot kell előtérbe helyeznie.
A fenntartható turizmus ma már nem csupán trend, ez szükségszerűség.
Egyre több utazó van tudatában környezeti hatásainak, és olyan úti célokat keres, amelyek a fenntartható gyakorlatokat helyezik előtérbe.
Az olyan zöld kezdeményezések megvalósítása, mint a hulladékcsökkentés, a megújuló energia felhasználása és a helyi természetes élőhelyek megőrzésére irányuló erőfeszítések, az üzemeltetők képzése speciális tanfolyamokkal és ösztönzőkkel, valamint a környezetre érzékeny utazók aktív bevonása csak néhány a pályamódosításhoz szükséges intézkedések közül.
Barcelona városa , amelyet a város fenntarthatóságának úttörőjeként tartanak számon, kiváló példa arra, hogyan kell a fenntartható stratégiát integrálni a desztináció turisztikai üzenetébe.
A barcelonai látogatás hivatalos weboldala ezt nagyon világosan kifejti: a Turisme de Barcelona egyike a Glasgow-i Nyilatkozat aláíróinak, vagyis a város elkötelezte magát az ENSZ által elfogadott Fenntartható Fejlődési Célok (SDG) mellett. Barcelona volt az első bioszféra város a világon, köszönhetően a fenntarthatóság iránti elkötelezettségének az idegenforgalmi szektorban. Több mint 300 vállalatot számlál , amelyek egy felelős turisztikai modell kialakításán dolgoznak.
6 – A tudatosság növelése, a helyi szereplők képzése és bevonása
Az úti cél hírneve és imázsa az egyes vállalkozásoktól függ: szállodák, éttermek, klubok, múzeumok, parkok, állomások stb.
Minél jobb az egyes márkák és helyek kínálata, vendégszeretete, szolgáltatásai és minősége a területen, annál jobb lesz az általános hírnév.
Példaként tekintsük Dél-Tirol és Trentino jól összehangolt erőfeszítéseit a magas színvonalú szolgáltatások és termékek biztosítása érdekében. Mindkét régió szilárd és pozitív hírnevet épített ki az évek során.
Ez az oka annak, hogy a DMO-kat arra kérik, hogy referenciapontként szolgáljanak az ellátási lánc összes szereplője számára.
Teljesítményük fokozása és felelősségük megértése érdekében kulcsfontosságú, hogy képzéseket, együttműködési erőfeszítéseket, iránymutatásokat és bevált stratégiákat szervezzenek, amelyek következetes végrehajtása esetén pozitívan befolyásolják a desztináció hírnevét.
A PromoTurismoFVG, a Friuli Venezia Giulia régió DMO-ja az üzemeltetők képzését az egyik turisztikai eszközévé tette.
„Csak 2021-ben több mint 130 találkozót szerveztünk 1300 órányi előadásra, több mint 2000 résztvevőre és 700 részvételi igazolásra. Szeretnénk terjeszteni egy adatvezérelt megközelítést, azaz segíteni szeretnénk az üzemeltetőknek a szilárd adatok felhasználásában, hogy megértsék, hogyan lehet megfelelni és felülmúlni a látogatók elvárásait.”
( onBRANDS )